نتایج جستجو برای عبارت :

حکم خرید اضافی وسائل زندگی

حکم خرید اضافی وسائل زندگی
آیا با داشتن لباس و وسائل زندگی به اندازه کافی، خرید دوباره آنها گناه دارد و در قیامت باید پاسخگوی آنها باشیم؟ 
پرسشسلام؛ آیا با داشتن لباس(پیراهن، مانتو و شلوار) یا وسیله زندگی(مانند مبل و فرش سالم)، خرید دوباره آن گناه است؟ و در قیامت مورد پرسش قرار میگیریم؟ اگر آیه یا حدیث و روایت در این زمینه وجود دارد، لطفاً بیان کنید.
ادامه مطلب
از امام صادق (علیه السلام) روایت است که فرمود: «پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) عدّه ای را به جنگ فرستاد، چون از جنگ بازگشتن فرمود: آفرین به گروهی که پیکارِ کوچکتر (جهاد اصغر) را سپری کردند و پیکارِ بزرگتر (جهاد اکبر) بر عهدۀ آنان به جای مانده است، گفته شد: ای فرستادۀ خدا! پیکار بزرگتر چیست؟ فرمود: پیکار با نفس (جهاد النفس)»منبع : جهاد با نفس وسائل الشیعه، باب وجوب جهاد با نفس، حدیث 1کتاب پیش رو کتابی از فقیه و محدث بزرگ جهان تشیع، شیخ حُرّ ع
 در مصارف گوناگون شخصی و خانوادگی، اسراف فردی صورت می‌گیرد. تجمل‌گرائی‌ها، چشم و هم‌چشمی‌ها، هوسرانی افراد خانواده، مرد خانواده، زن خانواده، جوان خانواده، چیزهای غیر لازم خریدن؛ این‌ها از موارد اسراف است. وسائل تجملات، وسائل آرایش، مبلمان خانه، تزئینات داخل خانه؛ این‌ها چیزهائی است که ما برای آن‌ها پول صرف می‌کنیم. پولی که می‌تواند در تولید مصرف شود، سرمایه‌گذاری شود، کشور را پیش ببرد، به فقرا کمک کند، ثروت عمومی کشور را زیاد کن
شادی اموات
وشهداصلوات
اللهم صلی علی محمدوآل محمدوعجل
فرجهم
رسول خداصلی الله علیه وآله وسلم
فرمودند:
 هرکه قبل ازاینکه وضو بگیرد،7مرتبه لااله
الاالله بگوید دربهشت به اومقدارده برابرتمام دنیاعطامی شود-مستدرک الوسائل ج1 ص323
درفقه الرضا علیه السلام فرمودند:
هرمومنی که دروضوئش سوره
قدررابخواندازگناهان خارج می شودمانندروزی که ازمادرمتولدشده است
.مستدرک وسائل ج1ص 320
امام باقرعلیه السلام فرمودند:

هرکه بعدازوضو،یک مرتبه آیه الکرسی
رابخ
«کتاب الزّکاة»بابأنّه لیس على الحلی و سبائک الذّهب و نقرالفضّة و الجوهر زکاةمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل ، عن الفضل بن شاذان ، عن صفوان بنیحیى ، عن ابن مسکان ، عن محمّد الحلبی ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام قال : سألته عن الحلی أفیهزکاة ؟ قال : لا(1).بابزکاة المال الغائب و الدّین و الودیعةمحمّد بن یعقوب ، عن محمّد بن إسماعیل ، عن الفضل بن شاذان ، عن صفوان بنیحیى ، عن منصور بن حازم ، عن أبی عبداللّه‏ علیه السلام فی رجل استقرض مالاً فحال
مریضی صاحب وسائل

شیخ حر عاملی صاحب وسائل الشیعه در اثبات الهدی ، در جلد 7 می گوید: در ایام جوانی (25) سالگی دچار بیماری سختی شدم. به طوری که در مرز مرگ قرار گرفته و خانواده من از بهبود وضع سلامتی ام ناامید شدند. در همان حال توجه و توسل به چهارده معصوم (ع) پیدا کردم.
ادامه مطلب
تمام علماء اتفاق دارند بر اینکه حج سه نوع دارد: حج تمتع ، حج قران و حج افراد.[25]
حج تمتع
تمام علماء بر این هم اتفاق دارند که تمتع در ماه های حج انجام دهد و اول عمره و بعد حج را.
این وظیفه کسانی هستند که از شهر مکه 16 فرسنگ دور باشند و در موسم حج به میقات بیایند و نیّت عمره احرام می بندند و چون به وارد شوند فقط اعمال عمره را انجام می دهند آنگاه از احرام خارج می شود تا روز هشتم ذی الحجه که دوباره از مکه برای حج احرام می بندد و از آنجا به عرفات و مشعر و م
«اللهم الرزقنا کربلا...»:〰〰〰〰
#حدیث 
امام باقر(ع) فرمودند: 
❣خداوند هر شب جمعهتا صبح از عرش ندا مےدهد:
آیا بنده مؤمنے نیستــ ڪه از گناهانش توبہ ڪند تا توبه او را بپذیرم؟
وسائل الشیعه، ج۵، ص۷۳
اَستَغفِرُاللهَ رَبِّی مِن کُلِّ ذَنبٍ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ
〰〰〰〰
واقعا کار روی این مقاله ذهنم رو نسبت به ابعاد فقهی در مسائل متخلق باز کرده، بدون اغراق بعد از شروع این تحقیق سر کلاس های درسی با دقت بیشتر حاضر میشم. هر یار که مطلب درست و حسابی و مرتبط با این بحث پیدا میکنم واقعا به وجد میام. یک حدیثی رو در وسائل الشیعه دیدم که خیلی جای بحث داره؛ حتی مسوول پژوهش هم پیشنهاد داده که ادامه تحقیق رو روی این حدیث از باب درایه و رجال تمرکز کنم. اما حدیث:محمد بن یعقوب، عن علی بن ابراهیم، عن ابیه عن عثمان بن عیسی عن عل
جزای لعنت کردن کسی که استحقاق لعن ندارد
حضرت امام باقر علیه السلام:
إنَّ اللَّعْنَةَ إِذَا خَرَجَتْ مِنْ فِی صَاحِبِهَا تَرَدَّدَتْ فِیمَا بَیْنَهُمَا فَإِنْ وَجَدَتْ مَسَاغاً وَ إِلَّا رَجَعَتْ عَلَى صَاحِبِهَا.
وقتی «لعنت» از دهان کسی صادر شود، بین گوینده و آن شخص قرار می گیرد؛
اگر آن شخص استحقاقش را نداشته باشد، به سوی گوینده بر می گردد.
«وسائل الشیعه» ج ۱۲ ص ۳۰۱

از بدترین بندگان خدا...
حضرت رسول اکرم صلّی الله علیه وآله:
إنَّ مِنْ أَش
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه
مولایمان امام محمد باقرالعلوم به ابا ربیع فرمودند
ای ابا ربیع
ریاست را طلب مکن
دنباله رئیس هم مباش
به بهانه ما اهل بیت هم از مردم نخور که
خداوند بیچاره و فقیرت خواهد کرد
وسائل الشیعه
پیشرفت‌های انجام شده در فرایندهای تصفیه آب در طول قرن حاضر از آن‌چه که قبلاً در طی تمام تاریخ رخ داده بیشتر است. به استثنای چند مورد فرایندهای تصفیه بدون اتکا به اطلاعات علمی در مورد اصول عملکردشان و تنها با وسائل اندک برای ارزیابی کمی میزان تأثیر آنها توسعه یافته‌اند. تنها در طی ۳۰ الی ۴۰ سال اخیر آگاهی‌های علمی بر فرایندهای تصفیه آب عملاً تأثیر گذار بوده است. جالب است بدانید یک تئوری منجر به بروز تغییرات چندی در فرایندهای اصلی تصفیه آب
۱- یا علی،
همانا عقیق اولین کوهی است که به ربوبیت خدای متعال و نبوت من و وصی بودن
تو و امامت فرزندانت و اختصاص داشتن بهشت به پیروان تو و اختصاص آتش به
دشمنان تو شهادت داده‌است. (اقبال الاعمال - ۴۶۵ ، بحارالانوار ۲۷ – ۲۶۲)
۲- زمانی
که خداوند موسی بن عمران را خلق نمود (وقتی او را در میقات به رسالت مبعوث
کرد) با موسی بن عمران سخن گفت. سپس خداوند عنایت ویژه ای به اهل زمین کرد و
از نور صورت حضرت موسی، کوه عقیق را آفرید. سپس خداوند قسم یاد نمود: به
عز
 بررسیهای متعددی در مورد اثر ابتلا به سرماخوردگی بر بیماریهای سی اف انجام شده است. بر اساس این تحقیق و سائر تحقیقات مشابه به این نتیجه رسیده اند که ابتلا بیماران سی اف به ویروس سرماخوردگی چند اثر نامطلوب بر روی بیماران سی اف دارد:1: عملکرد ریوی این بیماران را کاهش میدهد2:ریسک ابتلا به عفونتهای میکروبی از جمله سودوموناس و استاف را افزایش میدهد3: مدت زمان بستری بیمار در بیملرستان افزایش می یابد4 مدت زمان مصرف انتی بیوتیک تزریقی در بیماران بست
 بررسیهای متعددی در مورد اثر ابتلا به سرماخوردگی بر بیماریهای سی اف انجام شده است. بر اساس این تحقیق و سائر تحقیقات مشابه به این نتیجه رسیده اند که ابتلا بیماران سی اف به ویروس سرماخوردگی چند اثر نامطلوب بر روی بیماران سی اف دارد:1: عملکرد ریوی این بیماران را کاهش میدهد2:ریسک ابتلا به عفونتهای میکروبی از جمله سودوموناس و استاف را افزایش میدهد3: مدت زمان بستری بیمار در بیملرستان افزایش می یابد4 مدت زمان مصرف انتی بیوتیک تزریقی در بیماران بست
روزی مولانا ،شمس تبریزی را به خانه اش دعوت کرد.شمس به خانه ی مولانا رفت و پس از این که وسائل پذیرایی میزبانش را مشاهده کرد از او پرسید:آیا برای من شراب فراهم نموده ای؟ مولانا حیرت زده پرسید:مگر تو شراب خوارهستی؟! شمس پاسخ داد:بلی. مولانا:ولی من از این موضوع اطلاع نداشتم!! ـ حال که فهمیدی برای من شراب مهیا کن.
ادامه مطلب
رسول خدا(ص):خداوند فرموده است فضل و بخشش را از افراد مهربان بندگان من درخواست کنید و در سایه رحمت افراد با رحم زندگى کنید. من در میان این افراد رحمت خودم را قرار داده ام و رحمت و گذشت را از کسانى که قسى القلب هستند نخواهید، چون من در میان افراد قسى القلب سخط و غضب خودم را قرار دادم. وسائل الشیعه/ج8/ص552
٥ـ قال : ومن ألفاظ رسول الله ( صلّى الله علیه وآله وسلم ) : الشدید من غلب نفسه.
از سخنان رسول خدا صلی الله علیه و آله این بود که می‌فرمودند: قوی و استوار آن کسی است که بر نفس خویش غلبه کند.
وسائل الشیعة، تالیف شیخ حر عاملی رحمه الله، ابواب جهاد با نفس، باب ۱، حدیث ۵
«کسی که مؤمنی را به گناهی سرزنش کند، نمیرد تا آن گناه را انجام دهد»
واقعا وقتی این حدیث رو خوندم ترسیدم. لرزیدم. فکرم درگیرش شده نگرانِ خودم شدم.
نمیدونم این حسِ وحشتی که الان من دارم کسی داره یا نه....

“«مَنْ عَیرَ مُؤْمِناً بِذَنْبٍ لَمْ یمُتْ حَتَّی یرْکبَهُ».” 
{وسائل الشیعه، ج 8، ص 596}

من اگر باده خورم ور نه، چه کارم با کس ؟ 
حافظِ رازِ خود و عارفِ وقتِ خویشم
سامی مسعودی از فرماندهان حشدالشعبی به بیان بخشی از خاطرات خود در ارتباط با شهید سردار سلیمانی پرداخت: ... سپس حاج‌قاسم گفت: ابومحمد من فردا ناهار را در منزل شما میهمان هستم سلام مرا به ام‌محمد برسان و به او بگو از غذای خودتان برای ما هم غذایی آماده کند...تا اینکه وقت آمدن حاج قاسم فرا رسید، اما حاجی نیامد. روز بعد یک جلسه داشتیم نگاهم به حاج قاسم افتاد که با دست به سرش زد طوری که نشان دهنده تاسف و غذرخواهی بود سپس به همه سلام کرد تا اینکه به من ر
شهروندان عزیز نکات ایمنی در زمینه وسائل سرمایشی را رعایت کنند .
مسعود مومنی فرد رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زرند ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان به شهروندان به نکات ایمنی فصول تابستان و بهار اشاره کرد و گفت: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و استفاده از وسایل سرمایشی، لازم است شهروندان برای حفظ جان و سلامتی خود، نکات ایمنی مربوط به کولرهای آبی را بدانند و رعایت کنند. 
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات امینی شهرداری زرند گفت: شهروندان
فایرپک ، آبشار سرد
فروش تک و عمده وسائل اتش بازی
برترین مجری پروژه های نورافشانی و آتش بازی در ایران همراه با جلوه های ویژه با مجوز رسمی ، دارای گواهینامه های معتبر از کشور چین و ژاپن ، فایرپک دارای کادری مجرب و متعهد آماده برگزاری افتتاحیه و اختتامیه ها ، جشن های ملی و مذهبی ، عروسی و … می باشد.
فایرپک اولین فروشنده انواع لوازم نورافشانی و آتش بازی به صورت عمده و تکی در سراسر ایران
#دست_اول_بازار
فایرپک | آتش بازی خاص
خدمات ما عبارتند از : ا
فایرپک ، فروش لوازم نورافشانی و آتش بازی
چبرترین مجری پروژه های نورافشانی و آتش بازی در ایران همراه با جلوه های ویژه با مجوز رسمی ، دارای گواهینامه های معتبر از کشور چین و ژاپن ، فایرپک دارای کادری مجرب و متعهد آماده برگزاری افتتاحیه و اختتامیه ها ، جشن های ملی و  مذهبی ، عروسی و … می باشد.
فایرپک اولین فروشنده انواع لوازم نورافشانی و آتش بازی به صورت عمده و تکی در سراسر ایران
#دست_اول_بازار
فایرپک | آتش بازی خا
فایرپک ، آبشار سرد
انواع وسائل اتش بازی در مناسبت های خاص
برترین مجری پروژه های نورافشانی و آتش بازی در ایران همراه با جلوه های ویژه با مجوز رسمی ، دارای گواهینامه های معتبر از کشور چین و ژاپن ، فایرپک دارای کادری مجرب و متعهد آماده برگزاری افتتاحیه و اختتامیه ها ، جشن های ملی و مذهبی ، عروسی و … می باشد.
#دست_اول_بازار
فایرپک | آتش بازی خاص
خدمات ما عبار
فایرپک ، فروش لوازم نورافشانی و آتش بازی
چبرترین مجری پروژه های نورافشانی و آتش بازی در ایران همراه با جلوه های ویژه با مجوز رسمی ، دارای گواهینامه های معتبر از کشور چین و ژاپن ، فایرپک دارای کادری مجرب و متعهد آماده برگزاری افتتاحیه و اختتامیه ها ، جشن های ملی و  مذهبی ، عروسی و … می باشد.
#دست_اول_بازار
فایرپک | آ
. در شهر ونیز که بر روی جزیره‌ای بدون منبع آب شیرین قرار گرفته است، آب حاصل از بارندگی از طریق حیاط‌ها و بام‌ها که متصل به آب‌انبارهای بزرگ بودند سرازیر می‌شد و در مسیر حرکت خود از فیلترهای شنی عبور می‌کرد.اولین نوع از این آب‌انبارها در حدود ۵ قرن پس از میلاد مسیح برای تهیه آب جهت مصارف خصوصی و عمومی ساخته شد. این آب‌انبارها حدود ۱۳ قرن مورد استفاده قرار می‌گرفتند.عملیات تصفیه‌ آب در قرون وسطی دچار رکورد گردید و مجدداً در قرن ۱۸ مورد تو
حضرت امیر المومنین علی (ع) فرمودند :
( در روز غدیر ) وقتی که به همدیگر رسیدید همراه سلام ، مصافحه کنید و در این روز به یکدیگر هدیه بدهید. این سخنان را هرکه بود و شنید به آنکه نبود برساند ، توانگر به سراغ مستمند برود و قدرتمند به یاری ضعیف پیامبر مرا به این چیز ها امر کرده است.
وسائل الشیعه 7: 327
پیشنهاد اجرایی :
دست دادن و روبوسی با مومنین

براساس یک همه‌پرسی اینترنتی که ۲۰۰۰ زن به آن پاسخ دادند، مشخص شد که زنان به طور متوسط ۳۹۹ ساعت و ۴۶ دقیقه در سال را به خرید می‌گذرانند.
 این یعنی به ازای ۶۳ سال زندگی خانم‌ها ،هشت سال و نیمش را خرید می‌کنند.
قبل از اینکه بخواهید هر قضاوتی در این مورد بکنید، دو نکته را باید بدانید:
یکی اینکه وسائل و ملزومات خانه مثل شیر، خمیردندان خودشان اتوماتیک‌وار نو نمی‌شوند. 
ادامه مطلب
نظر لطف خداوند به چهار گروه  ....⁉️
قالَ الصّادِقُ علیه السلام: اَرْبَعَةٌ یَنْـظُرُ اللّهُ اِلَیْـهِمْ یَـوْمَ الْقِـیامَةِ: مَنْ اَقـالَ نادِما اَوْ اَغاثَ لَهْفانَ اَوْ اَعْتَقَ نَسَمَةً اَوْ زَوَّجَ عَـزَبـا. حدیث
امام صادق علیه السلام فرمود: چهار کس در قیامت مورد نظر پروردگارند: 
1 ـ آنکه چون طـرف معامله پشیمان شود، معامله را برگرداند. 2 ـ کسى که غم از دل پرفتاری برگیرد. 3 ـ کسى که برده اى را آزاد کند. 4 ـ کسى که  زمینه ازدواج (پسر یا
۱.دروغگویی زیاد،۲.رسیدگی زیاد به خود،واستفاده از عطر وسائر خوش بو کننده هر،تا بوی بد مواد از بین برود.۳.لا غر شدن،۴.مشکلات تغذیه ای،۵.درد بدن ۶.آبریزش از دهان واشک از چشم،۶.احساس شدید به مواد مخدر،۷.گم شدن برخی از وسائل خانه،۸.رفتارهای غیر متعارف،۹.بیرون رفتن از خانه وآمدن به خانه در ساعت های غیر متعارف وغیر معمول،۱۰.کم خوابی ۱۱.خوابیدن تا ساعاتی از روز مثلا تا ظهر،۱۲.وجود علائم خاص در بدن ،مثل رنگ چهره،رنگ زبان،رنگ حدقه چشم،۱۳.یبوست شدید،
قال رَسُولُ اللهِ - صلّی الله علیه و آله - :
إذا دَخَلْتُمْ بِلاداً فَکُلُوا مِنْ بَصَلِها یَطْرُدُ عَنْکُمْ وَباها.
«وسائل الشیعه، ج 17، ح 1»
پیامبر اکرم - صلّی الله علیه و آله - فرمودند:
هر گاه وارد شهری شدید از پیاز آن جا بخورید؛ زیرا با خوردن پیاز آن شهر از امراض عمومی آنجا در امان هستید!!
+ تو گرونی پیاز و نقل این روایت؟!
- راستش سه کیلو پیاز خریدم میترسم بیاد و قیمتش بشکنه!! خخخخخ
ولی جدای از مزاح، روایت بسیار جالبیه و میتوته موضوع تحقیق جوام
فایرپک ، نورافشانی و آتش بازی
#دست_اول_بازار
فایرپک | آتش بازی خاص
خدمات ما ع
فایرپک ، نورافشانی و آتش بازی
#دست_اول_بازار
فایرپک | آتش بازی خاص
خ
امام صادق (ع) فرمودند :
هو یَوم عِبادة و صلوةٍ و شکرٍ لله و حَمد له و سرورٍ لِما مِن الله بهِ عَلَیکم مِن وِلایَتِنا و اِنی اٌحِبٌ لکم ان تصوٌموُه
عید غدیر روز عبادت و نماز و سپاس و ستایش خداست و روز سرور و شادی است به خاطر ولایت ما خاندان که خدا بر شما منت گذارد و من دوست دارم که شما آن روز را روزه بگیرید
وسائل الشیعه 7 : 328 ، ح 13
پیشنهاد اجرایی :
حمد و سپاس خدای یکتا به جهت نعمت ولایت
حمل ونقل کالا های اداری تجاری صنعتی بویژهاثاثیه منزل مبلمان جهیزیه عروس پیانو گاوصندوقتردمیل یخچالها ی ساید بوفه شیشه های بزرگمیز نهارخوری وسائل سبک و سنگین ورزشی بانکیو غیره با بهترین کادر اثاث کشی حرفه ای و باتجربهمخصوص حمل و تخلیه بار و خوش اخلاقو کامیونهای بزرگ جادار مسقف و روبازمجهز به پتو و ضربه گیر آماده سرویس دهیبصورت شبانه‌روز حتی روزهای تعطیل به تمامنقاط کلانشهرها و شهرستانهای کشورهدف ما جلب رضایت شما همشهریان گرامی
09011447878
09
حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند:
الشِّتَاءُ رَبِیعُ الْمُؤْمِنِ یَطُولُ فِیهِ لَیْلُهُ فَیَسْتَعِینُ بِهِ عَلَى قِیَامِهِ وَ یَقْصُرُ فِیهِ نَهَارُهُ فَیَسْتَعِینُ بِهِ عَلَى صِیَامِه.
زمستان بهار مومن است؛ از شب‌هاى طولانى‌اش براى شب زنده‌دارى و از روزهاى کوتاهش براى روزه‌دارى بهره می‌گیرد.
وسائل الشیعه: ج۷، ص۳۰۲، ح۳
با افزایش جمعیت و تعداد وسائل نقلیه، پارکینگها به بخشی مهم در کنترل ترافیک شهری تبدیل شده اند. در حال حاضر اکثر ادارات، مراکز تجاری و مجتمع های مسکونی به پارکینگ مجهز هستند. در ضمن در نقاط مختلف شهرها، پارکینگ های عمومی در حال ارائه سرویس به شهروندان هستند. 

ادامه مطلب

آیا با داشتن لباس و وسائل زندگی به اندازه کافی، خرید دوباره آنها گناه دارد و در قیامت باید پاسخگوی آنها باشیم؟ 

پرسشسلام؛ آیا با داشتن لباس(پیراهن، مانتو و شلوار) یا وسیله زندگی(مانند مبل و فرش سالم)، خرید دوباره آن گناه است؟ و در قیامت مورد پرسش قرار میگیریم؟ اگر آیه یا حدیث و روایت در این زمینه وجود دارد، لطفاً بیان کنید.پاسخ اجمالیاگرچه از نظر فقهی و حقوقی، انسان مالک اموال خود می‌باشد و می‌تواند هرگونه تصرف شرعی در آن داشته باشد، اما

امام صادق علیه السلامبَادِرُوا أَوْلَادَکُمْ بِالْحَدِیثِ‏ قَبْلَ أَنْ یَسْبِقَکُمْ إِلَیْهِمُ الْمُرْجِئَة در آموزش حدیث (اهل بیت) به کودکانتان شتاب کنید، قبل از اینکه مخالفان شیعه (در آموزش های گمراه کننده) بر شما سبقت بگیرند.کافی، ج6، ص47 / وسائل الشیعه، ج17، 331 
✨﷽✨
✍ از حضرت موسی (ع) به نقل از  پیامبر اکرم (ص) روایت شده:
حضرت موسی (ع) عرضه داشت: خدایا! قرب و نزدیکی به شما را می خواهم. خداوند فرمود: کسی به من نزدیک می شود که شب قدر بیدار باشد. عرض کرد: خدایا! رحمتت را خواهانم. فرمود: رحمتم شامل کسی می شود که در شب قدر به فقرا و درماندگان ترحّم کند. عرض کرد: خدایا! گذشتن از [پل] صراط را می خواهم.فرمود: عبور از صراط برای کسی است که در شب قدر صدقه ای بدهد.
عرض کرد: خدایا! از درختان و میوه های بهشت می خواهم.فرمود: آن ه
آموختن رفتارهای ساده مودبانه به کودکتان به او در ارتباط با دیگران کمک خواهد کرد.
کودکان معمولا به طور عامدانه بی‌ادب نیستند، در اغلب موارد مسئله این است که آنها اصول رفتار مودبانه را یاد نگرفته‌اند. این 25 مورد خلاصه آدابی است که کودک تا 9 سالگی باید یاد گرفته باشد:1- هنگامی چیزی را می‌خواهی بگو: "لطفا".2- هنگامی چیزی به تو می‌دهند، بگو: "متشکرم."3- هنگامی که بزرگترها با یکدیگر حرف می‌زنند، میان حرف آنها نپر، مگه اینکه مسئله‌ای فوری مطرح باشد.
✍امام علی (ع) فرمودند :
در آخر الزمان که بدترین دوران است ؛ جمعی از زنان پوشیده اند در حالیکه برهنه اند( لباس دارند اما آنقدر نازک و کوتاه است که گویی برهنه اند..)  و از خانه با آرایش بیرون می‌آیند،
اینها از دین خارج شده اند ، و در فتنه ها وارد شده اند و به سوی شهوات میل دارند ..و به سوی لذات خوارکننده شتاب می کنند و حرام ها را حلال می‌دانند و (اگر توبه نکنند ) در دوزخ به عذاب ابدی گرفتار می‌شوند ..
وسائل‌الشعیه ج۱۴ص۱۹
موقع صدقه دادن زرنگ باشید!
✅آیت الله مجتبی تهرانی:
❄️اگر می‌خواهی صدقه بدهی،همین طوری صدقه نده؛ زرنگ باش، حواست جمع باشد.
صدقه را از طـرف امـام رضـــا بــرای سـلامتی امام زمـان بـده!
این جوریبرای دو معصوم است؛دو معصومی که خدا آنها را دوست دارد،ممکن نیست خداوند این صدقه تو را رد کندتوهم اینجا حق واسطه‌گری‌ات را می‌گیری.
تو واسطه‌ای و همین حق واسطه‌گری‌ است که اجازه می‌دهد تو به مراحل خاص برسی.
❤️امام صادق (علیه السلام) :
✳️صدقه دادن
امیرالمؤمنین (علیه السلام):
اَلـْحَقُّ جَدیدٌ وَ إنْ طالَتِ الاْیامُ، وَ الْباطِلُ مَخْذُولٌ وَ إنْ نَصَرَهُ أقْوامٌ.
حقّ و حقیقت در تمام حالات جدید و تازه است گر چه مدّتی بر آن گذشته باشد. و باطل همیشه پست و بی أساس است گر چه افراد بسیاری از آن حمایت کنند.
وسائل الشّیعه، ج 25، ص 434
حوزه نت
ادامه مطلب
بنام خالق عشق

پیش از اسلام، عرب جنگ در ماه محرم را حرام می دانست و ترک مخاصمه می کرد؛
لذا از آن زمان این ماه بدین اسم نامگذاری شد.(1) و روز اول محرم را اول
سال قمری قرار دادند.(2) در توضیح این که چرا ماه های دیگر که جنگ در آنها
حرام است، محرم نامیده نمی شود می توان گفت: چون ترک جنگ از این ماه شروع
می شد به آن محرم گفتند.
این ماه در مکتب تشیع یادآور نهضت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و حماسه جاودان کربلاست. این
ماه، یادآور دلاورمردی های یاران با و
یامن له الدنیاوالأخره

می شد به آن محرم گفتند.
این ماه در مکتب تشیع یادآور نهضت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و حماسه جاودان کربلاست. این
ماه، یادآور دلاورمردی های ی
بسم الله الرحمن الرحیم

می شد به آن محرم گفتند.
ماه، یادآور دلاورمردی های
شرکت تاسیسات یزد تهویه با داشتن سالها تجربه در زمینه فروش، تعمیرات ، سرویس دهی، خدمات رسانی انواع تجهیزات سرمایشی و گرمایشی، پکیج های شوفاژ دیواری ,کولر گازی اسپلیت , تصفیه آب برای مشتریان خود با بهترین قیمت آماده خدمت رسانی در اسرع وقت به شما می باشند.برخی از آبراه‌های رومیان به حوضچه‌هائی متصل می‌شد که در آنها عمل ته‌نشینی آب صورت می‌گرفت و مجهز به کانال آبگیر شنی بود. این آبراه‌ها دارای تعدادی شیر بودند که برای مصرف عمومی توسط مردم م
خاطراتی از زبان فرمانده در عملیات فتح المبین
محسن رضایی با اشاره به خاطراتش از حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس گفت: عملیات فتح المبین و در چنین در دیماه سال 59 بود ( 39 سال پیش) که داشتیم آماده می شدیم. نیاز به تیپ های جدید داشتیم. آقای متوسلیان و همت را از غرب آوردیم. آقای علی فضلی را از گچساران آوردیم و هشت تیپ درست کردیم. یک تیپ دیگر برای ارتفاعات چاه نفت می خواستیم. متوجه شدیم که بچه های کرمان در اهواز و دزفول حضور دارند. حاج قاسم فرمانده شا
  آیا از نعمت نماز تشکر می کنیم؟!

✅ امام رضا (علیه السلام) می فرمایند:

حداقلِ تشکر بنده از خداوند برای توفیق خواندنِ نماز واجبش این است که در سجده بعد از نماز بگوید :
 شُکْراً لِلَّه،ِ شُکْراً لِلَّه،ِ شُکْراً لِلَّهِ
 از حضرت سؤال شد که معنای این گفته چیست؟ فرمود: 
با این سجده میگوید این تشکر من است از خدا به جهت اینکه موفقم کرد تا به خدمتش برسم و نماز واجب را به جای آورم. 

وسائل الشیعه، ج7، ص 6، ح1

بنام خدا

می شد به آن محرم گفتند.
ماه، یادآور دلاورمردی های یاران با وفای ا
بإسمک الأعظم

می شد به آن محرم گفتند.
ماه، یادآور دلاورمردی های یاران با و
بسم الله الرحمن الرحیم
دعای فرج، دعایی است که با عبارت «إلهی عَظُمَ البَلاء» آغاز می‌شود. این دعا برای اولین بار در کتاب کنوز النجاح شیخ طبرسی آمده و آثاری چون وسائل الشیعه (اثر شیخ حر عاملی) و جمال الاسبوع (اثر سید بن طاووس) نیز آن را نقل کرده‌اند.
ادامه مطلب
بسم الله

پیش از اسلام، عرب جنگ در ماه محرم را حرام می دانست و ترک مخاصمه می کرد؛ لذا از آن زمان این ماه بدین اسم نامگذاری شد.(1) و روز اول محرم را اول سال قمری قرار دادند.(2) در توضیح این که چرا ماه های دیگر که جنگ در آنها حرام است، محرم نامیده نمی شود می توان گفت: چون ترک جنگ از این ماه شروع می شد به آن محرم گفتند.
این ماه در مکتب تشیع یادآور نهضت حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) و حماسه جاودان کربلاست.
این ماه، یادآور دلاورمردی های یاران با وفای اباع
هوالرئوف الرحیم
تولد رضوان هم به بهترین شکل ممکن برگزار شد. ورای تصور عالی. به رضوان انقدر خوش گذشته که الان دو شبه قبل از خوابش با جمله ی :
"تولدم خیلی بهم خوش گذشت"
ازمون تشکر می کنه. 
باز هم نتیجه گرفتم که بسپرم بخدا. رها کنم. بهترین شکلش اتفاق بیفته.
اونهمه فکر و خیال و استرس و گریه زاری، همگی فرت. و چرت بود.

پی نوشت:
خدایا!
دوست دارم چله ی بچم، برم پابوس پدربزرگ.
وسائل رفتن و راحت رفتن و دردسر نکشیدن رو برام فراهم کنین اگر خیر و صلاح هست.
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
کتاب وسائل الشیعه
مولایمان امام صادق علیه‌ الاف السلام فرمودند: خداوند تبارک و تعالی کتابی از کتابهایش را بر پیامبری از پیامبرانش فرو فرستاد و در آن کتاب آورد که :
بزودی گروهی از آفریدگان من پا به عرصه وجود خواهند گذاشت که دنیارابوسیله دین می لیسند و پوستهای میش را بر خود می پوشند ولی قلب‌هایی همچون قلب گرگ ها دارند دلهایی که از صبر زرد هم تلخ ترند و زبان هایشان شیرین تر از عسل و کرد
بسم الله الرحمن الرحیم
یا فارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
به زبان شیعه هستیم و ادعای شیعه بودنمان گاه آنقدر زیاد میشود که
 باعث حساسیت دیگران و در نهایت دلزدگی بعضی از دیانت میشود ادعای بی خود نکنید چرا که مومن واقعی نیستید اگر این دو ویژگی را نداشته باشید
طبق چند روایت در وسائل الشیعه میخوانیم که مولایمان فرمودند مومن حقیقی (المومن حقا)دارای دو ویژگی می باشد
۱
از مال خودش به فقرا کمک  میکند و به مسائلشان رسیدگی می‌کند
۲
و میان خودش و دیگر
قیمت تصفیه آب خانگی در شیرازنرم کردن آب‌های سخت در قرن نوزدهم در اروپا انجام می‌گرفت. اما تا آغاز قرن بیستم برای مصارف عمومی آب گسترش پیدا نکرد. ظرفیت ذغال برای جداسازی مواد آلی محلول در آزمایش‌های مربوط به فیلتراسیون مورد توجه قرار گرفت، اما برای مصرف عمومی آب استفاده نشد. اصلاح این ماده و تبدیل آن به کربن فعال همراه با استفاده آن در واحدهای تصفیه آب اخیراً انجام گرفته است. همان‌طور‌ی‌که استفاده از غشاهای مصنوعی برای عملیات فوق فیلترا
پیر پالان‌دوز  آرامگاه شیخ محمدعارف عباسی معروف به پیر پالان‌دوز در شمال شرقی حرم مطهر واقع شده است. پیر پالان‌دوز از عارفان و پیران سلسله ذهبیه بود.
شیخ طبرسی  آرامگاه فضل بن حسن طبرسی مشهور به شیخ طبرسی در قسمت شمالی حرم مطهر قرار دارد. بد نیست بدانید که لقب شیخ طبرسی امین‌الاسلام است.
شیخ بهایی  مقبره شیخ بهاءالدین عاملی معروف به شیخ بهایی در ضلع شمالی صحن امام خمینی (ره) واقع شده و مساحت بنای رواق آن حدود ۱۰۲ مترمربع است.
شیخ حرعاملی  
بهترین جهاد
شیخ حر عاملی رضوان الله علیه روایت کرده است:
٧- وبإسناده عن حماد بن عمرو وأنس بن محمّد ، عن أبیه جمیعاً ، عن جعفر بن محمّد ، عن آبائه علیهم السلام فی وصیّة النبی صلّى الله علیه وآله لعلی ، قال : یا علی أفضل الجهاد من أصبح لا یهم بظلم أحد .
امام صادق علیه السلام به نقل از اجداد بزرگوارش علیهم السلام روایت کرده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله به امیر المومنین علیه السلام فرمودند: ای علی، بهترین جهاد انسان این است که صبح کند و در فکر
دعای فرج – عکس نوشته های دعای الهی عظم البلاء – دانلود صوت فرهمند و مهدی صدقی
دعای فرج ، دعایی است که با عبارت « إلهی عَظُمَ البَلاء » آغاز می‌شود . این دعا برای اولین بار در کتاب کنوز النجاح شیخ طبرسی آمده و آثاری چون وسائل الشیعه ( اثر شیخ حر عاملی ) و جمال الاسبوع ( اثر سید بن طاووس ) نیز آن را نقل کرده‌اند . گفته‌ شده دعای فرج را امام زمان به محمد بن احمد بن ابی‌لیث تعلیم داد که از ترس کشته‌شدن به کاظمین پناهنده شده بود. او با خواندن این دعا
دعای فرج – عکس نوشته های دعای الهی عظم البلاء – دانلود صوت فرهمند و مهدی صدقی
دعای فرج ، دعایی است که با عبارت « إلهی عَظُمَ البَلاء » آغاز می‌شود . این دعا برای اولین بار در کتاب کنوز النجاح شیخ طبرسی آمده و آثاری چون وسائل الشیعه ( اثر شیخ حر عاملی ) و جمال الاسبوع ( اثر سید بن طاووس ) نیز آن را نقل کرده‌اند . گفته‌ شده دعای فرج را امام زمان به محمد بن احمد بن ابی‌لیث تعلیم داد که از ترس کشته‌شدن به کاظمین پناهنده شده بود. او با خواندن این دعا
قال
الامام الصادق(ع): «من ملک نفسه اذا رغب، و اذا رهب، و اذا اشتهی، و اذا غضب، و اذا
رضی، حرم‌الله جسده علی‌النار»امام صادق(ع) فرمود: کسی که بر خویشتن خود در چند
حالت مسلط باشد، به هنگام تمایل و به هنگام ترس و به هنگام شهوت و به هنگام غضب و
به هنگام رضایت و خشنودی از کسی (آنچنان بر اراده خویش مسلط باشد که این امور، او
را از فرمان خدا منحرف نسازد) خداوند جسد او را بر آتش حرام می‌کند. (1)
1- وسائل‌الشیعه، ج 11، ص 123
رفتم بیرون پیاده روی ...
بلیط خریدم که دو هفته دیگه یه سر برم تهران‌...
رفتم بازار ، آلو جنگلی و قارچ و خرما خریدم...
سر راه رفتم خونه ی دوستم برام چای سبز و کاکوتی دم کرده بود...
یه گپی ردیم و اومدم...
بادمجون ها رو گذاشتم روی گاز کبابی شن... 
تو این فاصله سیر ها رو پوست کندم ، ظرف ها رو شستم و جمع کردم... 
قارچ ها رو شستم و با فلفل دلمه ای و یه کم سیر ریختم تو تابه تا تفت بخوره... 
یه کم ماکارونی گذاشتم رو گاز بپزه... 
خلاصه یه میرزا قاسمی پختم و یه پاستای ق
سلام
چرا انقدر لوازم تحریر گرون شده؟ مردم قراره چجوری برای بچه هاشون وسیله بخرن؟ خداروشکر که دوران تحصیلم تموم شده واقعا :)) 
دیروز چهار تا دفتر خریدم، دو تا دفترچه یادداشت، چهار تا از این کاور های جلد کتاب، دو تا اتود، دو تا مغز اتود ( من خودم مداد رو خیلی بیشتر از اتود دوست دارم ولی خب گفتم شاید بچه ی مردم دوست نداشته باشه ) دو تا پاک کن و شش تا خودکار.
اون خانواده ای که قراره این وسائل رو بهش بدیم نمیدونم پسر دارن یا دختر فقط تخمینی گفتن یا راه
تمیز کردن صفحه نمایش تلفن‌های همراه، تبلت و پخش کننده‌های صوتی و تصویری برای افزایش طول عمر و زیبا جلوه کردن آن ضروری است. لکه‌ها و یا اثر انگشتان دست در اثر استفاده از صفحه نمایش لمسی، برروی آن حک می‌شود و تمیز نگه داشتن آن با استفاده از مواد شیمیایی و یا محلول‌های موجود کمی خطرناک و هزینه‌بر به نظر می‌رسد. پس چاره چیست؟! بیایید امروز باهم یاد بگیریم چگونه لکه‌های موجود برروی صفحه نمایش موبایل و تبلت را به آسانی پاک کرده و صفحه نمایش ل
وعنه رفعه قال: قال أبو عبد الله علیه السلام لرجل: اجعل قلبك قرینا برا، وولدا واصلا، واجعل علمك والدا تتبعه، واجعل نفسك عدوا تجاهده، واجعل مالك عاریة تردها. محمد بن علی بن الحسین بإسناده، عن مسكان، عن عبد الله بن أبی یعفور، عن الصادق علیه السلام نحوه.
امام صادق علیه السلام به مردی فرمودند: قلب خود را قرین و همراه نیکو و فرزند شایسته‌ای برای خود قرار ده، دانش خود را برای خودت پدری قرار ده که از آن پیروی کنی، و نفس خود را برای دشمن قرار ده که با
در این قسمت میخواهم یک سری راهکار معرفی کنم برای کاهش حواس پرتی دانش آموزان در کلاس درس:
معلم باید تا زمانی که کودکان به او توجه نکرده‌اند درس رو شروع نکند و به تک تک دانش آموزان توجه کاملی داشته باشد.
روی نیکمت دانش آموز وسائل غیر ضروری وجود نداشته باشد.
سعی کنید فعالیت ها را مرحله به مرحله انجام دهید.
وقتی کودک توجه می کند می توانید از پاداش های مادی  و معنوی استفاده کنید و این رفتار را در او تقویت کنید.
محیط کلاس باید استاندارد و عاری از هرگ
گل پسرمامان 
حالا دیگه برا خودت مردی شدی ،روز اول مهر ومانی ومامان ومدرسه ،مانی جانم کلاس اولی شده ،
نازنینم خیلی طول کشید تا براکلاس اول تصمیم گرفتیم که کجا ثبت نامت بکنیم ولی خداروشکر این دبستان خیلی خوب بود وارد حیاط مدرسه که شدیم هیاهوی شیرینی بود ،با هم رفتیم کلاست وسائل تورا گذاشتیم واومدیم سر صف ،از اونجا زیر قران واسفند رد شدی ومعلم مهربونت تورو بوسید ومن دروبستم ....
ظهر هم با با اومد دنبالت که بدونی کجا باید سوار سرویس مدرسه بشی .خی
بیمه نامه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث یکی از انواع بیمه‌های مسئولیت است که مسئولیت راننده را در مقابل اشخاص دیگر (ثالث) بیمه می‌کند. منظور از شخص ثالث، کلیه اشخاصی است که در اثرحوادث وسائل نقلیه موتوری زمینی دچار زیانهای بدنی و یا مالی می‌شوند؛ اعم از اینکه داخل و یا خارج از وسیله نقلیه بیمه شده باشند، بغیر از راننده مسبب حادثه.
ادامه مطلب
✅به مردم فشار نیاورید ✍امام صادق علیه السلام: به مردم فشار نیاورید. آیا نمی‌دانی که روش حکومتداری بنی‌اُمَیّه، متکی به زور شمشیر و فشار و ستم بود؛ ولی روش حکومتداری ما اهل‌بیت، به نرمی و مهربانی و متانت و تقیه و خوش‌اخلاقی و پاکدامنی و کوشش است؟ پس کاری کنید که مردم به دین شما و مسلکی که دارید رغبت پیدا کنند. الخصال(صدوق) ج۲، ص۳۵۵ وسائل الشیعه، ج ۱۱، ص۴۳۰ : @momenane
آی مسئولین فشار روی مردمه 
حالا حتما باید شب عیدیه این کارو میکردید
امام صادق

ترک اعتیاد و روش های درمان آن
اگر چه عوارض ثانویه اعتیاد در بین گروهی از معتادین كه به دلیل فقر و تنگدستی امكان تامین هزینه زندگی خود را ندارند ،سبب می شود كه برای خرج اعتیاد خود دست به هر كاری بزنند ، نسبت به سر و وضع و بهداشت فردی بی تفاوت شوند و در یك كلام مشمول تمام صفاتی كه جامعه به معتادان نسبت می دهد باشند اما این عمومیت ندارند و اكثریت معتادان را شامل نمی شود.
 رش ، او را به وادی خلاف سوق می دهد. خوشبختانه مدتی است كه در قوانین تجدید نظ
اللَّهُ نُورُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ ۚ مَثَلُ نُورِهِ کَمِشْکَاةٍ فِیهَا مِصْبَاحٌ ۖ الْمِصْبَاحُ فِی زُجَاجَةٍ ۖ الزُّجَاجَةُ کَأَنَّهَا کَوْکَبٌ دُرِّیٌّ یُوقَدُ مِنْ شَجَرَةٍ مُبَارَکَةٍ زَیْتُونَةٍ لَا شَرْقِیَّةٍ وَلَا غَرْبِیَّةٍ یَکَادُ زَیْتُهَا یُضِیءُ وَلَوْ لَمْ تَمْسَسْهُ نَارٌ ۚ نُورٌ عَلَىٰ نُورٍ ۗ یَهْدِی اللَّهُ لِنُورِهِ مَنْ یَشَاءُ ۚ وَیَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ لِلنَّاسِ ۗ وَاللَّهُ بِکُلِّ شَیْءٍ
موضوع: اعتدال در دوستی
شرح: تمام اسرار خود را به دوستانتان نگویید
قَالَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع‏ لَا تَثِقْ بِأَخِیکَ کُلَّ الثِّقَةِ فَإِنَّ صَرْعَةَ الِاسْتِرْسَالِ‏ لَنْ تُسْتَقَالَ.
الکافی (ط - الإسلامیة)، ج‏2، ص: 672
 #صد_در_صد به برادرت اعتماد نکن (و همه اسرارت را با او در میان مگذار) که زمین‌خوردن بر اثر اعتماد نابجا جبران‏ پذیر نیست.
امام صادق علیه‌السلام می‌فرماید:
دوست خود را از اسرار زندگی‌ات آگاه مکن، مگر آن سری که اگر به فرض دش
بهترین باربری در آبادان سال98
09011447878
مجهزترین شرکت حمل ونقل اداری تجاری صنعتی بویژه اثاثیه منزل مبلمان جهیزیه عروس پیانو گاوصندوق بوفه یخچالها ی ساید شیشه های بزرگ میز نهارخوری وسائل سبک و سنگین با کامیونهای بزرگ مسقف و روباز مجهز به پتو و ضربه گیر همراه با کارگران مجرب و حرفه ای با بیمه و بارنامه رایگان شرکتی درخدمت شما همشهریان گرامی میباشد
09011447878
09169168955
اثر نمازهای نافله
حضرت امام باقر علیه السلام:
إنَّ الْعَبْدَ لَیُرْفَعُ لَهُ مِنْ صَلَاتِهِ نِصْفُهَا أَوْ ثُلُثُهَا أَوْ رُبُعُهَا أَوْ خُمُسُهَا فَمَا یُرْفَعُ لَهُ إِلَّا مَا أَقْبَلَ عَلَیْهِ مِنْهَا بِقَلْبِهِ وَ إِنَّمَا أَمَرْنَا بِالنَّافِلَةِ لِیَتِمَّ لَهُمْ بِهَا مَا نَقَصُوا مِنَ الْفَرِیضَة

گاهی از نماز بندۀ خدا نصفش یا یک سوم، یک چهارم یا یک پنجم آن بالا می رود؛
پس جز به مقداری از نماز که در آن حضور قلب ندارد، بالا نمی
معنی گجت ( gadget )

ابزارک یا گجت (به انگلیسی: Gadget) به وسائل و تجهیزات فیزیکی کوچک و تازه‌اختراعی گفته می‌شود که در آن‌ها فناوری نویی بکار رفته باشد و برای انجام کارهای مخصوصی بدرد بخورد. مانند

تبلت    تلفن‌های هوشمند    دستگاه پخش ام‌پی۳    قوطی‌بازکن    مسواک الکتریکی    مخلوط‌کن    کف‌زن (The Clapper)    چاقوی چندکاره    موشواره بی‌سیم    پیچ‌گوشتی صوتی    چمن‌زن خودکار

البته ناگفته نماند ابزارک ( گجت gadget ) غیر فیزیکی هم داریم
چه کسی برادر دینی ماست؟
امام حسن عسکری علیه السلام در تفسیر خود آورده است که رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند:
من قویت بصیرته وحسنت بالولایة لأولیائه والبراءة من أعدائه معرفته فذلك أخوكم فی الدین ، أمسّ بكم رحماً من الآباء والاُمّهات.
کسی که بصیرت قوی و معرفت نیکو به ولایت اهل بیت علیهم السلام و برائت از دشمنان آن‌ها داشته باشد، چنین کسی برادر دینی شماست و از پدران و مادرانتان، به شما نزدیک‌تر است...!
تفسیر امام حسن عسکری علیه السلام، ص
امام رضا علیه‌السلام:
فعَلى مِثلِ الحُسَینِ فَلیَبکِ الباکونَ؛ فإنَّ البُکاءَ عَلَیهِ یَحُطُّ الذُّنوبَ العِظامَ. ...کانَ أبی علیه‌السلام إذا دَخَلَ شَهرُ المُحَرَّمِ لا یُرى ضاحِکا، و کانَتِ الکَآبَةُ تَغلِبُ عَلَیهِ حَتّى تَمضِیَ عَشرَةُ أیّامٍ، فإذا کانَ یَومُ العاشِرِ کانَ ذلکَ الیَومُ یَومَ مُصیبَتِهِ و حُزنِهِ و بُکائهِ، و یَقولُ: هُوَ الیَومُ الَّذی قُتِلَ فیهِ الحُسَینُ علیه‌السلام.
«بر کسى چون حسین باید که گریندگان بگرین
امسال اولین سالی بود که سال تحویل خونه ی خودم بودم...
و خب دقیقا لحظه ی تحویل سال در حالی که کتاب توی دستم بود تو تختم خوابم برد :))
حالا دیگه احتمالا تا آخر سال تنها توی تختم خوابم :))
ولی خیلی ذوق داشتم برای سال جدیدم...
با اون همه کشیک سنگین اورژانس ، رفتم سفال خریدم، رنگ خریدم ، وسائل هفت سین خریدم و این هفت سین رو چیدم :) 
رفتم ماهی خریدم و سبزی پلویی و برای خودم سبزی پلو با ماهی درست کردم...
و دقیقا روز اول سال جدید اولین کشیک بخش جدید رو هم دادم...
در این مقاله از بازسازی ساختمان کارویس برای شما از از نوع ساخت و تأثیر دیوار های باربر، بر کل ساختمان می گوییم، در بازسازی ساختمان هایی که می خواهند تغییر کلی و جزئی در بازسازی بخش دیوار ها ی خود بدهند باید نکات زیادی را رعایت کرد زیرا دیوار ها در بازسازی ساختمان باید طبق یک اصول معماری انجام شود.بسیاری از کارفرمایان برای دلباز شدن ساختمان از مهندس معمار می خواهند که دیوار هایی را بردارند اما باید این نکته را متذکر شد که ممکن است بعد از بردا
برای هر کاری وسیله ای لازمه
اگه ضعف بینایی داشته باشیم، برای مطالعه نیاز به عینک
داریم.
اگه ضعف شنوایی داشته باشیم، برای شنیدن حرف دیگران به سمعک
نیاز داریم.
اگه در راه رفتن مشکل داشته باشیم با وسائل مختلف می تونیم
به راه رفتنمون کمک کنیم.
اما اگه قلب در ارتباط گیری با معبود مشکل داشته باشه، چه
کنیم؟
وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ1
امام علی علیه السلام وسائلی رو برای نزدیکی به
خدا بیان فرمودند:
ایمان به خداوند و پیامبرش و جهاد در راه او
ما ایرانی های هرسال که به نزدیک عید نوروز می رسیم خانه های خود را نو نوا می کنیم. اکثر افراد هرسال دیزاین خانه های خود را تغییر می دهند و یکی از وسائل خانه که هرسال دستخوش تغییر می شود فرش ماشینی است. فرش 1500 شانه ماشینی کاشان جدیدترین و به روز ترین کفپوش ماشینی است که در صنعت نساجی بافته می شود و این مجموعه انرا در بالا ترین کیفیت برای خریداران عرضه می کند.

www.artemiscarpetco.com
شماره تماس: 09356629532
عَنِ الْإِمَامِ عَلِیِّ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السلام عَنْ آبَائِه علیهم السلام عَنِ الصَّادِقِ علیه السلام أَنَّهُ قَالَ: عَلَیْکُمْ بِالْوَرَعِ فَإِنَّهُ الدِّینُ الَّذِی نُلَازِمُهُ وَ نَدِینُ اللَّهَ تَعَالَى بِهِ وَ نُرِیدُهُ مِمَّنْ یُوَالِینَا لَا تُتْعِبُونَا بِالشَّفَاعَةِ.
وسائل الشیعة، کتاب الجهاد، أبواب جهاد النفس، باب وجوب الورع، ح21
امام هادی علیه السلام به نقل از پدران خود، از امام صادق علیه السلام فرمود: با ورع و باتق
قال رسول الله صلی الله علیه و آله :
فوق کل ذی بر بر حتی یقتل فی سبیل الله فاذا قتل فی سبیل الله فلیس فوقه بر.
رسول خدا(ص) می فرماید :
بالاتر از هر کار خیری، خیر و نیکی دیگری است تا آنکه فردی در راه خدا کشته شود، و بالاتر از کشته شدن در راه خدا خیر و نیکی نیست.
وسائل الشیعه، ج11، ص10، حدیث 21

امور فرهنگی موسسه خادم ارضا ع
فضیلت قرائت و تلاوت قرآن در منزل
ت

در روایت آمده است: خانه‌هایی که در آنها تلاوت قرآن می‌شود، «تُضِیئُ لأهْلِ السمآءِ کما یضِیئُ النجْمُ [أَلْکوکبُ الدری] لأهْلِ الأرْضِ؛ چنان‌که ستاره یا ستاره درخشنده برای اهل زمین می‌درخشد، برای آسمانیان می‌درخشد».١
در گذشته صدای قرآن از منازل بلند می‌شد. در حالات اصحاب سیدالشهدا علیه‌السلام در شب عاشورا آمده است: «لَهُمْ دَوِی کدَوِی النحْلِ؛ زمزمه‌ای همانند صدای زنبور عسل داشتند».٢
همچنین آمده
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
طبق بیان مولایمان امام صادق علیه الاف السلام
خداوند تمام امور بنده مومنش را بخودش واگزار فرموده است تا هر طور که میخواهد عمل کند ولی م اجازه نداده است که بنده مومنش  کاری انجام دهد که باعث ذلت و خاری اوشود،شأنش حفظ نشده و تحقیر شود،
ضرب المثل (حلال کن هزار کن)برای مومن است و طبق روایات خداوند میخواهد همانطور که از حرام ها پرهیز میکنیم ازنعمت های حلال هم بهره ببریم و در واقع تمام نعمته
پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) :
«یَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ، مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْکُمُ البَاءَهَ
فَلْیَتَزَوَّجْ، فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ وَأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ،
وَمَنْ لَمْ یَسْتَطِعْ فَعَلَیْهِ بِالصَّوْمِ، فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاءٌ.»
«ای جوان‌ها، اگر می توانید حتما ازدواج کنید، اگر نمی‌توانید روزه بگیرید که روزه غریزه جنسی را کنترل می‌کند»
وسائل الشیعه، حر عاملی، موسسه آل البیت، بیروت، ج 10، ص 410.
مشاهده مطالب بیشتر در سایت
پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) :
«یَا مَعْشَرَ الشَّبَابِ، مَنِ اسْتَطَاعَ مِنْکُمُ البَاءَهَ
فَلْیَتَزَوَّجْ، فَإِنَّهُ أَغَضُّ لِلْبَصَرِ وَأَحْصَنُ لِلْفَرْجِ،
وَمَنْ لَمْ یَسْتَطِعْ فَعَلَیْهِ بِالصَّوْمِ، فَإِنَّهُ لَهُ وِجَاءٌ.»
«ای جوان‌ها، اگر می توانید حتما ازدواج کنید، اگر نمی‌توانید روزه بگیرید که روزه غریزه جنسی را کنترل می‌کند»
وسائل الشیعه، حر عاملی، موسسه آل البیت، بیروت، ج 10، ص 410.
مشاهده مطالب بیشتر در سایت
مواردی که می‌توانید همراه خود به مسابقه‌ بیاورید عبارت‌اند از:
صفحه کلید (غیر وایرلس، بدون امکانات پردازشی، حافظه و پورت اضافی)
ماوس (غیر وایرلس)
لغت‌نامه
موارد فوق باید در روز مسابقه‌ به محل مسابقه آورده شده و به استف‌های فنی تحویل داده شوند. این موارد پس از بررسی توسط کمیته‌ی فنی و در صورت عدم وجود مشکل، در اختیار شما قرار خواهند گرفت.
موارد زیر می‌توانند مستقیما در روز مسابقه‌ی اصلی به محل مسابقه آورده شوند:
لباس و خوراکی سبک
نوشت‌ا
کارگران عزیز ،
توجه داشته باشید که اگر از وسایل حفاظتی و بهداشتی و فردی که کارفرما در اختیار
شما قرار می دهد نگهداری واستفاده ننمایید و نیزدستورالعمل های مربوطه کارگاه را
اجرا نکنید و حادثه ای رخ دهد ، به میزانی که کارشناس ، بروز حادثه را از خطای شما
تشخیص دهد به همان میزان مسئولیت متوجه خود شما خواهد بود

ماده ۹۱قانون کار:

«کارفرمایان ومسئولان کلیه واحد های موضوع
ماده ۸۵ این قانون مکلفند بر اساس مصوبات شورای عالی حفاظت فنی برای تأمین حفا
این روز ها طراحی سایت
در پایتخت به یک بیزینس پر سود تبدیل شده و بیش از پیش مورد توجه قرار
گرفته است. وجود شرکت های باسابقه و مشهور در این حوزه و گسترش روزافزون
تعداد این شرکت ها در تهران بیانگر افزایش اقبال عمومی به این کسب و کار
است.
دلیل افزایش محبوبیت این کسب و کار را میتوان افزایش فروش آنلاین و گسترش کاربرد تکنولوژی در کشور دانست.
امروزه کوچکترین کسب و کارها تا بزرگترین آنها نیاز مُبرم به داشتن یک وبسایت اینترنتی را احساس میکنند.
خیلی
 انواع سنگ فیروز
این سنگ انواع مختلفی دارد که در ادامه به صورت دقیق بیان می‌شود اما از
انواع این سنگ در کشور ایران می‌توان به فیروزه عجمی و شجر (رگه دار)
اشاره نمود. فیروزه عجمى بدون رگه و یک‌دست می‌باشد و نوعی از آن در ایران
یافت می‌شود بهترین نوع از این سنگ در کل جهان به شمار می‌آید که خواص
فیروزه را در حد عالی دارا می باشد و به صورت عددی خرید و فروش می‌شود.
قیمت آن نیز بستگی اندازه، وزن و رنگ آن از چند ده هزار تومان تا میلیون ها
تومان م
دومین ست بازی بزرگ در مجموعه بوستان شهید در حال نصب می باشد . 
✅مهندس عبدالله زاده رئیس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری زرند از نصب دومین مجموعه بازی پلی اتیلن در بوستان شهید خبر داد .
به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند مهندس عبدالله زاده با اعلام این اینکه این سازمان رویکرد جدیدی در استفاده از تجهیزات پارکی و بوستانهای شهر در پیش گرفته است گفت: هدف ما ، آسودگی و آرامش خیال خانواده‌‏ها در هنگام استفاده کودکان از وسایل بازی می باشد.
رئیس
نقطه کنترل بحران ،    مرحله ای از فرایند تولید ماده غذایی است که به منظور اطمینان از سلامت ماده غذایی باید تحت کنترل و پایش باشد.
مهمترین این موارد که بیشتر به شرایط محیط کار، ‌شرایط ماده غذایی و بهداشت ان توجه می کنند عبارتند از :
1-  شرایط سالن های کار، وسائل و امکانات مورد استفاده در فرآوری.
2-  نوردهی و تهویه هوا.
3-  شرایط محیط کار در ارتباط با مواد غذایی فاسد شدنی.
4-  تامین آب سالم و بهداشتی.
5-  امکانات و سرویس های بهداشتی.
6-  نظافت و شستشو.
روح‌الله مهرجو ‪-‬ اگرچه دنیای امروز از وسائل ارتباط جمعی در راستای
تامین منافع خود به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بهره
می‌برد و اگر از جنگ فرهنگی سخن می‌گوییم، ابزار اصلی آن دنیای ارتباطات
است، می‌توان به نکته‌ای جدید نیز اشاره کرد؛ به عبارت دیگر حوزه ارتباطات و
اطلاع رسانی اگر در یک نبرد وسیله است اما به خودی خود یک عرصه نبرد مستقل
و جداگانه نیز به حساب می‌آید. در اصل اگرچه ارتباطات جزئی از جنگ‌های بین
فرهنگ و تم
پہلے اصول میں یہ مشخّص ہوا کہ امامت اور نبوت قدرت کے کارخانے میں قیادت، مرجعیت اور قضاوت کی طرح دو اجرائی منصب ہیں ۔ اب ان الٰہی مناصب کا ضامن کیا ہے (اور ان کا بھروسہ کس چیز پر ہے)؟ ممکن ہے کہ وسائل اور پراپیگنڈہ وغیرہ دنیوی عہدوں کی ضمانت فراہم کرتے ہوں لیکن ان الٰہی مناصب کا ضامن علم اور تقوا ہے اور اس سرمائے کی بنیاد پر افراد کو منصب دیا جاتا ہے ۔
اس ضامن کو "مقام ولایت” سے تعبیر کیا گیا ہے ؛ پس اگر سوال کیا جائے کہ مقام ولایت اور مقام نبوت و
باید گفت در کار نوسازی و بازسازی ساختمان بسته به اینکه بازسازی را به صورت کلی انجام می دهید یا به صورت جزئی هزینه ها متفاوت خواهد بود. مثلا برای آپارتمان ها نقلی و کوچک ۷۰ متری  که مخصوص زوج های جوان است نوع طراحی و بازسازی ساختمان و همینطور هزینه های بازسازی متفاوت است.برای این نوع ساختمان ها به دلیل کمبود جا برای اهالی آن ساختمان نخستین قدم برداشتن دیوار های غیر باربر در هنگام بازسازی ساختمان است که می تواند تأثیر مثبتی در القای فضای بازت
بابالمسترابة بالحبل
محمّد بن یعقوب ، عن علیّ بن إبراهیم ، عن أبیه ؛ و محمّد بن إسماعیل ، عن الفضلبن شاذان جمیعا، عن ابن أبی عمیر، عن عبد الرّحمان بن الحجّاج قال: سمعت أباإبراهیم علیه السلام یقول: إذا طلّق الرّجل امرأته فادّعت حبلاً انتظر تسعة أشهر فإن ولدت و إلاّاعتدّت ثلاثة أشهر ثمّ قد بانت منه(2) .
بابأنّ المطلّقة ثلاثا لا سکنى لها و لا نفقة
محمّد بن یعقوب ، عن أبی العبّاس الرزّاز، عن أیّوب بن نوح ؛ و أبی علیّ الأشعری،عن محمّد بن عبد الجبّا
بعد از مطلب قبل که فهمیدیم برما واجب است که اماممان را بشناسیم ، حال میخواهیم ببینیم یک امام صفاتش چیست.
چه کسی بهتر از یک امام میتواند صفات یک امام را به ما بگوید.خبر صحیح خطبه ای از ابوعبدالله صادق (علیه السلام) روایت شده است : به راستی که خداوند_عزّوجلّ_به وسیله ی امامان برحق از خاندان پیغمبر اکرم (صلی الله علیه و آله) از دین خویش پرده برداری کرده و به وجود آنان راه و روش خود را آشکار ساخته،و از درون چشمه ی دانش خویش به وسیله ی ایشان عطا فرمود
در رابطه با مسابقات فرهنگی هنری در شورای دانش آموزی تصمیم براین گرفته شد که علاوه برتوجیه دانش آموزان در برنامه های آغازین فرم علاقه مندی دانش آموزان دوره ابتدایی را نیز در اختیار دانش آموزان قرار دهیم جهت تکمیل و اعلام آمادگی در مسابقات فرمها توسط کمیته فرهنگی هنری صبا حسینی در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و طبق فرمها در مسابقات مختلف از دانش آموزان ثبت نا م کردیم و پس از استعداد یابی هر کدام از مسئولین کمیته ها مسئول قسمتی از مسابقات شدن
سه کاری که رزق و روزی را زیاد و خشم خدا را کم می کند 
۳ کاری که رزق و روزی را زیاد و خشم خدا را کم می کند ۳ کاری که رزق و روزی را زیاد و خشم خدا را کم می کند پیامبر اکرم حضرت محمد صلی الله علیه و آله: وضو را کامل بگیر تا همچون ابر از صراط عبور کنی، …
۳ کاری که رزق و روزی را زیاد و خشم خدا را کم می کند
۳ کاری که رزق و روزی را زیاد و خشم خدا را کم می کند
پیامبر اکرم حضرت محمد صلی الله علیه و آله:
وضو را کامل بگیر تا همچون ابر از صراط عبور کنی، با صدای آشکار
زنی خدمت حضرت صادق (ع) آمد و عرض کرد، پسر من مدتی است که به سفر رفته و من بسیار شوق دیدار او را دارم. شما دعا کنید تا او بیاید. حضرت (ع) فرمودند: ای زن صبر کن. آن زن چند روزی صبر کرد و دوباره خدمت حضرت شرفیاب شد و عرض کرد: نیامدن پسرم طولانی شده است.
امام (ع) باز فرمودند: صبرپیشه کن.
آن زن چند روز دیگر صبر کرد و بار دیگر آمد و عرض کرد:
دعا کنید، بیاید! زیرا نیامدنش طول کشیده است. حضرت فرمودند: مگر نگفتم: صبر کن؟! عرض کرد: چقدر صبر کنم؟ به خدا سوگند که صبر م
احکام رقص

شمارا از رقص و وسائل لهو منع می کنم.اصول کافی-جلد 6-  ص432./

حضرت امام خمینی(ره ) : واجب رقصیدن خانمها در هر کجا اعم از مجلس عقد وعروسی ویا مولودی ها جایز نیست مگر رقصیدن زن برای شوهرخود .(احکام روابط زن ومرد -ص 145)
ادامه مطلب
فصل پنجم: انتخاب سرنوشت
16. دقت در انتخاب
قال الامام الصادق علیه السلام:
انما المراة قلادة فانظر ما تتقلد.
امام صادق علیه السلام فرمود:
زن همانا گردنبندی است، نیک بنگر که چه گردنبندی را به گردنت آویزان می کنی.
وسائل الشیعه، ج 20، ص 33
17. وصلت نکردن با خانواده ناشایست
ادامه مطلب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها